Overblog Suivre ce blog
Editer l'article Administration Créer mon blog

İkinci Lokomotif Grup sergisi "İç Güç" 10 Nisan'da saat 20.00'da açılıyor. Açılıştan önce saat 19:00'da Kolektif İstanbul'un konserinde sahnede olacak.

Geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Lokomotif Grup Sergilerinin ikincisini bu yıl 10 Nisan - 2 Mayıs tarihleri arasında Saint Joseph Lisesi Sergi Salonu'nda düzenliyoruz.

Katılan sanatçılar:

Ayşenur Artar

Esra Kizir Gökçen

Evren Gül

Justin Eccles

Kerem Ağralıgil

Laurel Eccles

Serhat Koçak

Taylan Akdağ

Zafer Erkan

İçgüç; insanın dışındaki bütün varlıklarda, onların kendi doğalarına içkin ve -kendilerinde bütün- bir payda olarak duruyordur ve büyük ihtimalle de bu canlılar, deneyimlemiş olsunlar ya da olmasınlar kendi güçlerine hiçbir zaman yabancı kalmamışlardır. Yani bir leopar ya da bir çınar, bir afetten ya da insanın şerrinden bir şekilde paçayı kurtardığında, o zamana kadar işletmek zorunda kalmadığı bir iç güç karşısında, kendini tanıma ve potansiyelini deneyimleme imkanı bulursa, bu kendine bakışını değiştirir mi bilemiyoruz ama bilinçli varlık olan insanda değişimin gözlenebildiği bir gerçek. Bunun için, bin yıllardır -kendini tanıma- insanın değişmez yazgısı ve temel varoluş prensibi olarak zorunluluğunu sürdürmekte..

Bu sergi, katılan her sanatçının kendi bakış açısından "iç güç" temasınından ne anlaşıldığı ve bunun nasıl anlamlandırıldığının çeşitliliği üzerinedir. (Metin: Evren Gül)

İstanbul Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi

Dr Esat Işık Cad. No:66/11 34710
Kadıköy, İstanbul

-------------

Le 10 avril à 20h la deuxième exposition d'artistes de l'association Lokomotif ouvre ses portes. Le vernissage sera précédé par un concert du groupe des balkans Kolektif Istanbul.

L'exposition de peinture, qui se déroulera du 10 avril au 2 mai 2014 présentera les travaux de 9 peintres de l'association dans la galerie d'art du Lycée Saint Joseph.

Artistes participants:

Ayşenur Artar

Esra Kizir Gökçen

Evren Gül

Justin Eccles

Kerem Ağralıgil

Laurel Eccles

Serhat Koçak

Taylan Akdağ

Zafer Erkan

"On peut dire que la force intérieure est un dénominateur commun, une caractéristique éminente chez tous les êtres vivants, tout en mettant l'homme à part. Aucun être ne pourra rester étranger à sa force, qu'il en aie ou pas vécu l'expérience. Un léopard ou un platane qui, d'une certaine manière échappe à une catastrophe naturelle ou à la violence humaine, trouve l'occasion de se rendre compte de sa puissance au moins une fois dans sa vie. On ne pourrait jamais savoir si cette découverte changera le regard porté en soi, or les changements on été clairement constatés chez l'homme doté de conscience; c'est la raison pour laquelle la connaissance en soi devient destin éternel et est à la base de notre principe existentiel.

Cette exposition porte le regard personnel de neuf artistes sur la définition et les différents sens attribués à la "force intérieure". (Texte: Evren Gül)

Lycée privé Saint-Joseph

Dr Esat Işık Cad. No:66/11 34710
Kadıköy, Istanbul

2. Lokomotif Grup sergisi “İç Güç” - "Force intérieure", 2ème exposition collective des artistes Lokomotif
2. Lokomotif Grup sergisi “İç Güç” - "Force intérieure", 2ème exposition collective des artistes Lokomotif
Tag(s) : #Plastik Sanat Vagonu-Wagon des arts plastiques

Partager cet article

Repost 0
Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :