Overblog Suivre ce blog
Editer l'article Administration Créer mon blog

Heroine sergisi - Exposition Héroine

Lokomotif Kültür ve Sanat Derneği’nin düzenlediği “Heroine/Kadın Kahraman” adlı karma sergi, St. Joseph Lisesi Sergi Salonu’nda 8 – 30 Ekim arasında açılıyor.

Sergide, 14 sanatçının resim, fotoğraf ve heykelleri yer alıyor: Burçin Erdi, Emine Akbucak, Esra Kizir Gökçen, Evren Gül, Zehra Ferda Bigat, Hakan Bayer, Kerem Ağralı, Lütfiye Kösten, Mert Özgen, Münevver Cillov, Saghar Daeiri, Serhat Koçak, Serpil Aslan, Seydi Murat Koç.

Sergi teması hakkında sanatçıların ortak açıklaması şöyle: "Heroin" Amerikan mitlerinde "kadın kahraman" anlamına gelmektedir. Kadınlar üzerine bir sergi yapmaya karar verildiğinde bu serginin "kadın mağduriyetleri" üzerinden gelişmemesi için çaba sarf edildi. Bu yüzden konunun, ülkemizde şu günlerde "kadın" denilince yaşanan ve ilk akla gelen sorunlarla bir ilişki taşımaması için hassasiyet gösterildi. Bu noktada samimiyetin önemi de ayrıca vurgulandı. Son derece insani ve deneyimlenmemiş konularda ajitasyon gösterilmemesi de gündemde oldu. İşte bu tavır, katılımcıları "Heroin" temasına götürdü. Konunun mitolojik ve tarihsel bir içeriğinin olması, hem güncel sosyolojik algısını genişleterek temayı daha da özgürleştirecek hem de kadının gücünü arayabilecekti...."

Sergi ziyaret saatleri haftasonu hariç her gün saat 09.00-17.00 Saint Joseph Lisesi Dr. Esat Işık Cad. No. 66/11 Kadıköy

Cumartesi 10 & 17 Ekim saat 14.00-18.00 arası açık

Tag(s) : #Plastik Sanat Vagonu-Wagon des arts plastiques

Partager cet article

Repost 0
Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :