Overblog Suivre ce blog
Editer l'article Administration Créer mon blog

 

29 Eylül Cumartesi (14.00-21.30)

Hacı Şükrü Sokak Kadıköy, Moda

 

Sonbaharın son güzel günleri… Hepimiz yeni bir kültür sezonu için İstanbul’a döndük. Ve şehir yeniden! Tadını çıkaralım sokakları, halkla açık alanları, günün güzel saatlerini şenliğe dönüştürelim. Dostça biraraya gelip neşeyi paylaşacağımız ve sanatsal sürprizlerle karşılaşacağımız bir An bu!   Keşfetme ve arkadaşlıklar kurma anı. Müzik, dans, kukla, perküsyon atölyeleri, çocuklar için yüz boyama, ev yemekleri tadımı…

Bu yıl üçüncüsünü organize ettiğimiz sokak şenliğimiz için güzel sürprizler hazırladık.

Modalılar, ziyaretçiler, hepinize merhaba!

 

Lokomotif’le standımızda tanışabilirsiniz. Moda-Kadıköy’ün diğer dernekleriyle de... Moda Gönüllüleri, Gürcü Sanat Evi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Kırmızı Biber Derneği,

 

Bütün etkinlikler ücretsizdir.

Dikkat ! Bazı atölyeler için rezervasyon gereklidir ve sınırlı sayıda yer mevcuttur. Atölyelere katılımak için : lokomotif.moda@gmail.com

 

Çocukların Uyanış Anı Duvar Resmi 

Sanatçı Ayşe Güldiz ve Esra Kizir Gökçen ile 14.00-17.00 arasında 

 

Sokak Şenliği- 23 09 11

 

Sokak Şenliği'nde Hacı Şükrü Sokak'taki kilise duvarının çocuklar tarafından resimlendirilip, interaktif çalışma sonunda "Uyanış Anı" duvar resminin oluşturulmasına yardımcı olacak sanatçı Ayşe Güldiz.

 

1970 istanbul doğumlu sanatçı, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü mezunudur. Kendi atölyesinde temel sanat ve resim dersleri veren sanatçı çocuklarla resim atölyeleri yapmaktadır.  Lokomotif Kültür ve Sanat Derneği üyesidir.

 

 

 

Ayşenur Artar-Evren Gül, Doğaya Uyanış resim projesi

“Doğaya Uyanış” İnteraktif Resim Çalışması

Lokomotif üyesi iki ressam, Evren Gül ve Ayşenur Artar'ın performansı...

"Doğaya Uyanış", insanın hem kendi doğasını hem de bununla uyumunu sağlama zemini olan doğal çevresiyle ilişkisini sorgulayan bir çalışma olacak. Bu resim doğal ortamın bize çağrıştırdığı sesiz, ferah, dingin ve dinamik güdülerin tamamını ve ötesini duyumsatmayı hedefliyor.  

Özellikle çağımızda artık önü alınamayan doğadan uzaklaşma hali, hız ve hırs dinamikleriyle daha da tetiklenerek hem sürekli bir anlam kaybına hem de içerdiği veri bombardımanıyla amansız bir tüketim yaşantısına dönüşmekte. Bu dönüşüm her ne kadar doğal yaşam alternatiflerini beraberinde paketleyip sunsa da artık insanlığın yeni umutlara, ütopyalara ve başka bir yapılanmaya ihtiyacının olduğu açık. Bu yüzden bu resim gerçekle hayal arası bu uzak özlemlere dokunmayı amaçlamaktadır.

 

 

Yüz Boyama (Melike Özçağlı)

14.00'dan itibaren
Burunda24-25-26Eylul2010017
 

Gülsin Gümüs Müzik ve Dans Atölyesi'nden Koro-Müzikal

14.20-15.00, Sahne 1

 

Muzikal

 

Seasons of Love -- RENT ( Kasim Yıldırım Vardar, Orkun Özcan, Dilara Iz Yüksel, Belma Tatlici, Müge Özger, Hamide Gökpınar )

20th Century Fox Mambo -- SMASH ( Begüm Günceler )

Life is a Cabaret -- CABARET ( Belma Tatlıcı )

Time of my Life -- DIRTY DANCING ( Kasim Y. Vardar, Dilara Iz Yüksel )

Time heals everything -- MACK & MABLE ( Müge Özger )

Popular -- WICKED ( Belma Tatlici )

When you got it, Flaunt it -- THE PRODUCERS ( Diara Iz Yüksel )

One Short Day -- WICKED ( Koro ve Belma Tatlici, Dilara Iz Yüksel )

Dans :

Salsa --- Caner Bibican ve Yasemin Bakar

Tango--- Eren Sanrı ve Tül Demirbaş

 

Sokak Şenliğinde Müzikallerden şarkılar sunacak, tango ve salsa dans gösterisi yapacak olan  Gülsin Gümüş Dans ve Müzik Atölyesi kendi alanında başarılı eğitimcilerden oluşan kadro ile profesyonel veya amatör 6 yaşından itibaren çocuk ya da yetişkin herkes için Bahariye’deki okulunda müzik ve dans dersleri sunmaktedır.
 

Daha fazla bilgi almak isterseniz, buraya tıklayın

 

İstanbulkamp

14.00'da itibaren


carettakamp

 

Sokak şenliğinde çocuklarla doğadan malzemelerle sanat atölyeleri paylaşacak olan İstanbulkamp Ağva’daki kamp alanında fiziki, sosyal, ruhsal gelişimlerine destek programlarıyla çocuklara ve gençlere doğa sporları yapma imkanı sunan bir kamp ve eğitim merkezidir.

Daha fazla bilgi için burayı tıklayınız 

 

Sahne Tiyatrosu sunar "MİKROPLAR" (Kukla Gösterisi)

15.00-15.30, Alan 2

3 - 6 yaş gurubuna hitap etmektedir.

 

 

Kuklapetit1.jpg 391837_232755466801713_207120869365173_484146_1767981708_n.jpg

 

 

YAZAN- YÖNETEN : Birsu TERİM

MÜZİK : Bora ÖZÇOBAN

KUKLA OYNATICILAR : Birsu TERİM, Hatice TOPAL ÖZÇOBAN, Yasin ÇAM

 

Emre ile Ayça iyi arkadaştırlar. Ayça sorumluluklarını bilen, Emre ise daha az sorumluluk sahibi olan biridir. Ayca ve Emre buluşup doktor amcanın yanına aşı olmaya gideceklerdir. Emre her zamanki gibi geç kalır. Aşıdan korktuğundan Doktor amcanın yanına gitmemek için çeşitli bahaneler uydurur. Mahallede oynamaya, soğuk sular içmeye, meyveleri yıkamadan yemeye devam eder. Akşama yorulduğunu ve dinlenmesi gerektiğini düşünür. Fakat mikroplar çoktan onu hasta etmeye başlamıştır. Uyandığında ise düne göre daha kötüdür. Ayça'dan onu doktor amcaya götürmesi için yardım ister. Doktor amcaya giderler. Sağlık kontrolünden geçer. Doktor amca Emre’ye sağlıklı yaşamak için gerekli olan tüm aşıları mutlaka zamanında yaptırması gerektiğini hatırlatır. Bunun için aşıdan korkmaması gerektiğini söyler.

 

 

Capoiera Grubu "Academia de Capoeira da Angola İstanbul"

15.30, Sahne 1 

 

 

  Sokak Şenliği- 23 09 11

 
Brezilya kökenli, dövüş ağırlıklı, folklorik bir sanattır. Capoeira’yı diğer dövüş sanatlarından ayıran temel özellik, içerisinde dövüş ve estetik, oyun ve dans, isyan ve diyalog öğelerini ritim ve uyum içinde barındırmasıdır. Bir Capoeira karşılaşması ya da oyunu (jogo), oyuncuların oluşturduğu “roda” olarak adlandırılan bir çemberin içerisinde gerçekleşir. Rodayı oluşturanlar enstrüman çalıp şarkıları söylerlerken “capoerista” adı verilen iki oyuncu çemberin kenarından içeri girerek karşılıklı oyuna başlarlar. Oyun içerisinde oyuncuların yetenekleri ve teknik bilgilerinin yanısıra özgün stilleri ve kendilerini yaratıcı ve beklenmeyen biçimlerde ifade edebilmeleri Capoeira’nın özünü oluşturur. Yapılan saldırıların çoğunlukla tekmelerle gerçekleştirilir. Savunmada ise darbeleri bloklamak yerine saldırıdan uygun bir şekilde kaçmak tercih edilir. Ortaya çıkan oyun akıcı, estetik ve ahenklidir.

Daha fazla bilgi almak isterseniz, buraya tıklayın

 

 

 

Serkan Kırmızı ile Çocuklar için Perküsyon Atölyesi

"Davulumdan Masallar"

15.45-16.45, Cofee Shop

5 - 12 yaş gurubuna hitap etmektedir.

 

Katılımak için rezervasyon yaptırın : lokomotif.moda@gmail.com


SerkanKirmiziPetit.jpg

İşte böyle bir masal.Dinlerken duyduğumuz, duyarken uyuduğumuz, oynarken güldüğümüz bir oyun hali, çocuklarınki. 

Çocuklar mı getirecek ceplerinde kelimeleri, yoksa kargalar mı diyecek bilmediğimizi. Orası bilinmez. Bekleyelim. Nasıl olsa rüzgarıda bol olur sonbahar döndümü iskeleden.

Sen masala minder taşı ki o da seni taşısın. Davulumdan Masallar; böyle bir hali çocukların büyümesinin. Başka ne olabilir ki?

 

Daha fazla bilgi almak isterseniz, bu linklere tıklayabilirsiniz:

- davulumdanmasallar

- Video 1

- Video 2

 

 

Gürcü Sanat Evi'nden Akordeon, Koro ve Kafka Grubu
16.45'te ve 18.45'te, Sahne 1

 

Kafda-Grubu--5-.jpg      IberyaAKORDEON-GRUBU.jpg

 

Eğer Gürcü Sanat Evi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, gün boyunca sizi standlarında bekliyor olacaklar.

 

İBERYA ÖZKAN AKORDEON ATÖLYESİ - AKORDEON GRUBU

 --berya--uzkan-Akordeon-At-Alyesi.jpg

Akordeonu sevdirmeyi, öğretmeyi, yaygınlaştırmayı, tanıtmayı; akordeon severleri ve amatör / profesyonel akordeonistleri bir araya getirmeyi; akordeon ile ilgili etkinlikler, buluşmalar, konserler gerçekleştirmeyi hedefleyen İberya Özkan AKORDEON ATÖLYESİ, “Gürcü Sanat Evi” bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

 

KAFDAĞI MÜZİK GRUBU

 

KAFDA--I-SANAT-PROJES----2-.jpg

Genel olarak Kafkasya, özel olarak da Gürcü Müziğini icra etmekte olan KAFDAĞI MÜZİK GRUBU, dört ana dalda ve zengin repertuara sahiptir. Özgün - etnik Kafkas ve Gürcü çalgılarıyla enstrümantallar; geleneksel çok sesli Gürcü Şarkıları; çok seslendirilmiş Türk Halk Müziği; çeşitli Kafkas (Laz, Çerkes, Ermeni, Çeçen, Azeri, vd.) dillerinde şarkıları sizinle paylaşacaklar.

 

GÜRCÜ SANAT EVİ KOROSU

 

G--RC---SANAT-EV--.Amblem-Logo.jpg


UNESCO tarafından, “İnsanlığın sözlü ve manevi mirasının bir başyapıtı” olarak nitelendirilen GÜRCÜ MÜZİĞİ , “geleneksel çok sesli vokal” karaktere sahiptir. Bu yapıyı temel alan GÜRCÜ SANAT EVİ KOROSU, amatör kadın seslerden oluşturulmuştur. Repertuarlarında, İberya Özkan tarafından çok seslendirilmiş olan Anadolu şarkıları da bulunmaktadır.

 

Aziz Ali Elyağutu Akordeon solo

17.10, Sahne 1

 

Aziz Ali

 

Bir sokaktan geçersiniz ve kulağınıza bir an sizi anılarınıza götüren ve tebessüm ettiren bir ses duyarsınız. Belki bir keman, belki bir gitar, bir flüt veya bir bağlama ya da bir garmon... Hatta bir Arp... Neden olmasın? Olur ya...

29 Eylül'de saat 17.00 de " o an " işte o an ben sizi tebessüm ettiren sesin sebebi olabilirim. " O an " ben orada olacağım. Tanrı aksini istemezse...

Sevgi, saygı, hoşgörü, merhamet ve adalet hayatınızdan eksik olmasın.

Dün bugünden, bugün de yarından daima geçtir. Siz evvelsi günden kalmamaya bakın.

 

Serkan Kırmızı ile Perküsyon Atölyesi

  "Sokak Seslendi" 

17.45-18.45, Alan 2

13 yaşından itibaren yetişkinlere hitap etmektedir.

 

Katılımak için rezervasyon yaptırın : lokomotif.moda@gmail.com

 

Perküsyon atölyesine katılmak isteyenlerden beraberlerinde herhangi bir perküsyon enstrümanı getirmeleri rica olunur...

 

AtelierPercu3.jpg
 

Şehrin, sokağın, birbirimizin sesini duyarak müziksel anlamalara dönüştürmek, duymak duyurmak.

Duyamadığını seslemek. Geldiğinde gülümsemek.

Zamanda akan müziği yakalamak.

Ya da sokakta müziğe yakalanmak.

Hayattan çaldıklarımızdan başka nedir ki anlamak?

 

Daha fazla bilgi almak isterseniz, buraya tıklayın

 

 

Gülsin Gümüs Müzik ve Dans Atölyesi'nden Dans gösteri

19.00-19.05, Alan 2 

 

Salsa --- Caner Bibican ve Yasemin Bakar

Tango--- Eren Sanrı ve Tül Demirbaş

 

Sokak Şenliğinde Müzikallerden şarkılar sunacak, tango ve salsa dans gösterisi yapacak olan  Gülsin Gümüş Dans ve Müzik Atölyesi kendi alanında başarılı eğitimcilerden oluşan kadro ile profesyonel veya amatör 6 yaşından itibaren çocuk ya da yetişkin herkes için Bahariye’deki okulunda müzik ve dans dersleri sunmaktedır.
 

Daha fazla bilgi almak isterseniz, buraya tıklayın

 

  
Serkan Kırmızı ile Amatör Perküsyon Show
19.30-20.00 Sahne 1
  
Müziğin oynama, oynamanın müzik hali.Çocukların bıraktıkları gülüşlerin.

Sokaktaki senin, benim...

Akan şehrin müziğinin birlikteliği.Çaldığımızca oynamak.

Oynadığımızca çalmak.

Kalan anlar zaten.

 

Bu show'un sahipleri gün boyunca atölyelere katılan çocuklar ve yetişkinler olacaktır. Meraklı mısınız, bu videoyu izleyebilirsiniz, buraya tıklayın 

 
"Howline Time Blues", Blues Grubu 
20.20-21.00, Sahne 1
 
  Image0001.jpgAylin-Eser.jpg
Aylin Eser ve Howlin Time

 

Ismail Kıymaz (Guitar), Aylin Eser (Vokal), Cihangir Akkuzu (Davul), Bora Özçoban (Bass Gitar),    

 

Howlin' Time çok popüler ve enerji dolu bir Blues grubudur, ve Avustralya'nın en iyileri arasındadır. Howlin' Time 1991'den beri Avustralya'da sahne alıyor ve şuanda Türkiye'de yeni bir ekip ile birlikte sizlerin huzurundadır. Chicago Blues usulünde çalan 5 kişilik bir gruptur. Grup üyeleri arasinda hem Türk hem de Avustralya'lı müzisyenler var. Bu grup, lokal ve şehir dışı festivallerde ve gösterilerde performanslar veriyorlar.

 

House Rockin' ve Funky Chicago Blues usulünde hem orijinal  hem de cover şarkıları çalıyorlar. Etta James, Magic Slim ve Albert King gibi ünlü isimlerden esinlenerek çaldıkları müzikler eğlenceli ve hareket doludur.

 

Howlin' Time çok desteklenen ve bol takipçisi olan bir gruptur ve bu da enerjik ve insanları bolca eğlendiren bir grup olduklarından dolayıdır. Eğer arkadaşlarınızla Funky Blues dinleyerek keyifli ve eğlence dolu bir gece geçirmeyi diliyorsanız, Howlin' Time'ı size yakın olan bir mekanda dinleyebilirsiniz.

 

İletişim : Ismael Kiymaz T.0535 082 84 43

cosmicgrooves@hotmail.com

 
 
Evdeyoklar Orkestrası, Caz Doğaçlama Grubu 
21.20-22.00  
Burunda24-25-26Eylul2010076
 
Gün içerisinde daha bir çok süpriz etkinlik sizi bekliyor olacak. 
Festivalin programını görebilmek için buraya tıklayınız.

Festivale Katkılarından dolayı Kadıköy Belediyesi, Saint Joseph Lisesi, Açık Akşam, The Art Studio (Justin Eccles), Asrın Organizasyon, Color Box, Pan Müzik, Hacı Şükrü esnafı, Sanatçılar ve tüm gönüllülere teşekkür ederiz.

--------------------------
 

Samedi 29 septembre (14h00-21h30)

Hacı Şükrü Sokak Kadıköy, Moda

 

Voici venu les derniers beaux jours de l'automne... Nous sommes tous de retour à Istanbul pour une nouvelle saison culturelle. Approprions-nous la ville, notre quartier et transformons l'espace public, le temps d'une journée, en un lieu de fête. L'association Lokomotif organise une fête de rue dont le thème est "Instant". Voici un instant convivial d'échange, de retrouvailles et de surprises artistiques. Un instant de partage où l'on donne du temps à la découverte, à l'amitié. Musique, danse, marionnettes, ateliers de percussion, maquillage pour les enfants, dégustation de plats faits maison....Nous vous avons préparé un beau programme pour cette 5ème édition de Burunda Sanat Festivali. Habitants de Moda, visiteurs, soyez tous les bienvenus ! Vous pourrez rencontrer l'association Lokomotif à notre stand mais aussi prendre contact avec d'autres associations actives de Kadiköy-Moda : Moda Gönüllüleri, Gürcü Sanat Evi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Kırmızı Biber Derneği ...
 

Toutes les activités sont gratuites. Attention ! Certains ateliers sont sur inscription. Nombre de places limitées. Pour s'inscrire aux ateliers de percussion pour enfant ou adultes : lokomotif.moda@gmail.com

 

roda capoeira

 

 

CONCERTS, SPECTACLES POUR ENFANTS, DANSE, ATELIERS DE PERCUSSIONS, de nombreuses performances toute la journée !

 

Pour connaître le programme complet du festival cliquer ici

 

Nous remercions nos différents partenaires qui nous accompagnent sur la 5ème édition : La mairie de Kadıköy, Le Lycée Saint Joseph, Açık Akşam, The Art Studio (Justin Eccles), Asrın Organizasyon, Color Box, Pan Müzik, les commerçants de Hacı Şükrü esnafı, les artistes et tous les bénévoles.

Tag(s) : #Festival Vagonu-Wagon des festivals

Partager cet article

Repost 0
Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :