Overblog Suivre ce blog
Editer l'article Administration Créer mon blog

Esraportre

 

Bahar Sergisi – Bir Atölye, İki Sanatçı

 

25 Nisan – 8 Mayıs 2012, Niş Art Gallery

 

Ahmet Fetgari Sokak No: 22 Teşvikiye İstanbul

 

Telefon: 2122328848

 

 

EKG resim atölyesinin sanatçılarından ikisinin, farklılıkların zenginleştirdiği bir çalışma ortamında gelişen sinerji ile ürettikleri çalışmalarını izleyeceğiz; Ayla Baysal, Esra Kizir Gökçen.

 

EKG resim atölyesinde sanatçı Esra Kizir Gökçen eşliğinde, Ayla Baysal ile kişisel tarzlarını bulma ve geliştirme yaklaşımının bir göstergesi olarak, paylaştıkları atölye ortamında farklı tavır ve yaklaşımlarıyla birlikte ürettikleri çalışmalarını bir arada görme şansı bulacağız.

 

Esra Kizir Gökçen, Ayla Baysal “ Bahar” resim sergisi 25 Nisan – 08 Mayıs 2012 tari,hleri arasında Niş Art Gallery’de izleyenleriyle buluşacak. Sergi, pazar hariç her gün saat: 09:00/19:00 arasında ziyaret edilebilir.

 

Ayla Baysal; 2005 yılından bu yana EKG resim atölyesi’nde çalışmalarını sürdürmektedir.

Sanatçı 2007 yılından bu yana sürdürdüğü çiçekler serisi ile dikkat çekmektedir.

Ayla Baysal, 6 grup sergisine katılmıştır, çeşitli koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır.

 

Esra Kizir Gökçen; Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü mezunudur. Resim, exlibris ve özgün baskı çalışmalarını İstanbul

Anadolu Hisarı’ndaki atölyesinde sürdürmektedir. 2005 yılından beri birçok karma sergiye katılmış olan Esra Kizir Gökçen üç kişisel sergi açmıştır. Sanatçının, Türkiye, Amerika, Çin, İtalya, Kıbrıs ve Ukrayna’daki özel koleksiyonlarda birçok eseri bulunmaktadır.

 

Kişisel Sergileri

 

“ Bubbles” 2011 Ütopya Platform Sanat Galerisi - Kızıltoprak

“Floral Masallar” 2007 Ürün Sanat Galerisi - Göztepe

“Küçük Hoşluklar” 2004 Hizmet Merkezi - Beykoz

 

Yarışma Sergileri

 

San Min Cup International Exlibris InvitationCompetition, Çin 2011 (mansiyon ödülü)

1. Kiev Uluslararası Miniprint Yarışma Sergisi 2010, Ukrayna

1. Uluslararası Exlibris Yarışma Sergisi,Nicosia, Kıbrıs 2010

32.Fisae Exlibris China yarışma sergisi Pekin 2008, Çin

RHMD Uluslararası Özgün Baskı Yarışma Sergisi 2006– Tophane-i Amire, İstanbul

 

"Esra Kizir Gökçen de, resimlerinde doğayı, kendi düşselliği ve yaratıcı kurgusu içinde biçimlendiriyor. Küçük yaşlarında yakın çevresinden dinlediği masallar ve okuduğu mitolojik hikayeler, onun iç dünyasını şekillendirmeye başlar. Bu yaşlarda temellendirmeye başladığı hayal gücü, resim yapmaya başladığı sürecin başından bugüne kadar ürettiği resimlerinde somut anlamlar kazanır. Doğa görüntüleri onun için, kendi fantastik çizgisinde ve kurgulama yetisinin ekseninde, bir noktasından çekip çıkararak, olağan gerçekliğinin dışında dönüştürerek farklı bir boyuta taşıyacağı görsel sahneler sunmaktadır kendisine.

Esra’nın son dönem çalışmalarında öne çıkan baloncuklar (Bubbles) da, doğanın kendi içinde var olan ve biçimsel özelliğinin ifade ettiği kavramların ışığı altında ele alınıp, içlerinde farklı bir boyutta ortaya çıkacak çeşitli potansiyellere sahip varlıklar için “izole edilmiş” bir yaşam alanı yaratan elemanlar olarak karşımıza çıkıyor."

 

Serkan Azeri

Tag(s) : #Üyeler Özel Vagonu-Compartiment des membres

Partager cet article

Repost 0
Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :