Overblog Suivre ce blog
Editer l'article Administration Créer mon blog

loko iskilip

Soldan sağa :İskilip Kaymakamı Mehmet Yılmaz, Sanatçı Sophie Cohen, Sanatçı Ayşe Güldiz, Çorum Valisi Nurullah Çakır.

 

Lokomotif Kültür ve Sanat Derneği, Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun 100. doğum yıldönümü etkinlikleri kapsamında Hughette Eyüboğlu'nun Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı desteğiyle İskilip'te hayata geçirdiği Çatalkara Kültür Sanatevi'nin açılışına katıldı.

 

Tarihi bir İskilip evinin restorasyonuyla gerçekleştirilen Çatalkara Sanatevi, İskilip'te Bedri Rahmi daimi sergisinin yanısıra sanat etkinlikleri için ikinci bir merkezi oluşturacak.

 

Semerciler ve Demirciler tarihi arastalarında düzenlenen ve Çorum valisi Nurullah Çakır, İskilip Kaymakamı Mehmet Yılmaz, İskilip Belediye Başkanı Numan Sezer ve Bedri rahmi'nin gelini Hughette Eyüboğlu tarafından açılışı gerçekleştirilen "Kapıların Dili" sokak sergisinde, İskilipli sanatçılar, Çatalkara Sanatevi adına Emre Birinci ve Lokomotif üyeleri ebru sanatçısı Feride Dayanç, ressam Zafer Erkan, Sophie Cohen ve Ayşe Güldiz'in çalışmaları yeraldı.

-------------

 

Dans le cadre de l'anniversaire des 100 ans de la naissance du célèbre peintre Bedri Rahmi Eyüboğlu, avec Hughette Eyüboğlu, la prefecture et la mairie, l'association Lokomotif a participé aux événements d'inauguration du centre d'art "Çatalkara Kültür Sanatevi" dans la ville d'Iskilip à Çorum.

 

Le centre d'art "Çatalkara Kültür Sanatevi"a été inauguré dans une maison historique renovée en présence du préfet Mehmet Yılmaz, du maire d'İskilip Numan Sezer et de la petite fille de Bedri rahmi, Hughette Eyüboğlu, des artisans restorateurs, du grand public,  ainsi que l'exposition "La langue des portes" organisée pour l'occasion par Emre Birinci. Les artistes membres de Lokomotif  Feride Dayanç,  Zafer Erkan, Sophie Cohen et Ayşe Güldiz ont exposé des toiles sur les portes anciennes d'un vieux marché de la ville.

 

SDC13724

 

SDC13807

Tag(s) : #Plastik Sanat Vagonu-Wagon des arts plastiques

Partager cet article

Repost 0
Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :