Overblog Suivre ce blog
Editer l'article Administration Créer mon blog

serhat%20kocak%20julide

 

 

 

flo1.jpg

 

3-11 Aralık 2011 tarihinde 70 ülkeden 600 sanatçının çalışmalarının sergilendiği 8. Uluslararası Florensa Bienali Lokomotif Kültür Sanat Derneği üyesi ressam Serhat Koçak ta katılıyor.

 

Ona başarılar diliyoruz !

 

Daha fazla bilgi almak için tıklayınız

 

 

 "gerçeksizlik" resim sergisi

 

serhat-kocak-7.jpg

 

Serhat'ın yeni çalışmalırını görmek istiyorsanız İtalya'ya gitmek zorunda değilsiniz, 7-20 Ocak'a kadar Galeri Artist Çukurcuma'da "gerçeksizlik" adlı sergisini gezebilirsiniz.

 

Açılış 18.00'ta 7 Ocak Cumartesi günü

 

Serhat Koçak, 16 Mart 1983 İstanbul doğumlu. Sanatçının 15 yaşında gittiği ve yaşamının önemli bir bölümünü geçirdiği Avustralya macerası, hayattaki hedeflerine ulaşmasında oldukça etkili oldu. Avustralya’da liseye devam ederken aynı zamanda resim dersleri de alan Koçak, ardından Bond Üniversitesinde IT, Multimedya bölümünü bitirdi. 

 

Ancak Koçak’ın, kendini yaratıcılığıyla ifade etmek tutkusu, onu tekrar tual üzerinde çalışmaya yönlendirdi.

 

“Eserlerim benim köprülerim, renkler mutluluğum, kederim ve dünyayı nasıl gördüğümdür. Herbirinde bu dünyaya uyum sağlama hallerimizin beni nasıl etkilediğini gözlemleyebilirsiniz.”diyen Koçak, soyut ekspresyonist çalışmalarıyla öne çıkıyor.

Eserlerini izleyenlerin maddeyi unutup, içsel benliklerini fark etmelerini isteyen sanatçı ekliyor; “Benim perspektifimden resim, gözümüzün gördüğü objeleri boyayarak onlardan hikayeler anlatmaya çalışıp herkesin bir anlam vermesini umut etmek değildir.

Hayat duygulardan ibarettir ve duygular sözler olmadan da ifade edilebilir. Hayatı anlama çabası da kendini bulma süreci ile eşdeğerdir benim için... Yaşadığımız dünya, yalnızca aklımızın bize anlatmaya çalıştığı bir ortam. Benim hareketlerim, eserlerim de aklımın ötesine geçerek gerçek beni bulup ortaya koymamı sağlıyor.

Yapıtlarım, kendi hayatımda olay ve durumlarla ilgili gözlemlediğim ikilemleri anlatıyor. Nasıl, hem aşk ve korkuyu birbirinden farklı hisler olarak duyumsayıp hem de ikilikleri arasında boğulabiliyorsak; nasıl, intikam ve bağışlama hislerini aynı anda, aynı yoğunlukta hissedebiliyor ve hangisini takip etmemiz gerektiğini bilemiyorsak; işte, ben de tüm kutuplu duygular arasında gidip geliyorum, resimlerimi yaparken.”

Serhat Koçak halen İstanbul’da çalışmalarını sürdürüyor.

 

------------------

 

Du 3 au 11 décembre se déroulera la biennale de Florence avec 600 artistes venus de 70 pays à travers le monde. Le peintre Serhat Koçak membre de Lokomotif exposera lors de cette 8ème édition de la biennale de Florence.

 

Nous lui souhaitons beaucoup de succès !

 

Pour plus d'informations sur la biennale, cliquer ici

 

Pour découvrir les derniers travaux de Serhat Koçak, vous n'aurez pas besoin de vous rendre en Italie ! Du 7 au 20 janvier l'artiste exposera dans la "Galerie Artiste" de Çukurcuma.

 

Le vernissage de son exposition intitulée "en dehors de la réalité" aura lieu le 7 janvier à 18h00.

 

Pour en savoir plus sur Serhat Koçak, cliquer ici

Tag(s) : #Üyeler Özel Vagonu-Compartiment des membres

Partager cet article

Repost 0
Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :