Overblog Suivre ce blog
Editer l'article Administration Créer mon blog

Kabakoz'da Lokomotif ile Kamp....

 

loko.jpg

 

Lokomotif'imizin bu seferki durağı bir sahil kampı: İstanbul Kamp. Deniz, orman, kumsal ve sanatı birarada yaşatan bu haftasonu programında çocuklarınız sanat atölyelerine katılabilir, siz doğada dinlenmeyi ya da Lokomotif üyesi sanatçıların performanslarını izlemeyi seçebilirsiniz.

 

Doğa, sonsuz bir ilişkiler bütünüdür. Bu sonsuz ilişkiler bütününü, birbirinden bağımsız olarak varolan ve kendine öz-gü şekill...eri olan maddeler oluşturur. Bir anlayışa göre, doğanın sahip olduğu öz, bir mana taşır ve kendine özgü olan biçimini dışa vurur; akılcılığı kendi biçiminde barındırır. Cisimlerdeki/ maddelerdeki/ doğadaki bu öz daha farklı bir biçim ile var olamaz ve var olmayacaktır. Sanatçının kaçınılmaz olarak doğayı duyuları ile algıladığı var sayılır.

 

Clive Bell'e göre, "Sanat anlamlı biçimler yaratmaktır." Sahip olduğu anlamlı biçimler ile doğa kendi şahsına münhasır bir estetik ve işlev taşır. Ancak, doğa gerçekten de kendi içerisinde akılcı bütünlük oluşturan bir sonsuzluk mudur? Bütün cisimler kendi mana ve işlevlerine göre mi evren içerisinde döner ve kendi yerlerini bulurlar? Bu sonsuz manalar ve özler bütünü sanatçıyı doğal olarak estetiğe götürür mü?

 

Sanatçı, doğanın bu düzen ve dengesini bilgi olarak kavramış, işlevsel yapısını da üretiminin bir parçası olarak görmüştür. Doğanın matematiksel kuramını sanatçı kendi biçim algısında dönüştürerek yeni anlatımlar ortaya koymaktadır.

 

Taylan Akdağ, Kerem Ağralıgil, Emine Akbucak, Gonca Gümüşayak, Justin Eccles ve Laurel Eccles, doğanın bu baştan kabul edilmiş öz ve biçimini kendi içerisinde özümseyerek, yeni anlamları ortaya koymak için iki günlük zaman dilimi içerisinde ve açık havada bir sanat performansı sergileyecekler.

 

 

Daha fazla bilgi alabilmek için : lokomotif.moda@gmail.com

 

Lütfen mail ya da telefonla rezervasyonunuzu İstanbul Kamp'tan Esin Hanım'a yaptırın: 532.4551938

www.istanbulkamp.com/

 

 

-------------------

Camp à Kabakoz avec Lokomotif...

 

istanKamp1.jpg

 

Notre Lokomotif continue son voyage. Cette fois-ci elle s'arrêtera le temps d'un weekend pour un camp dans la nature. Au programme peut être du soleil, c'est certain la mer, la plage et de l'art. Amenez vos enfants à bord de notre wagon et laisser vous emmener pour un weekend de détente. Un weekend entre mer et campagne, entre farniente et ateliers d'art pour les grands et les petits... Chacun pourra regarder les artistes de Lokomotif travailler et peut être aussi, si l'envie vous tente, participer à l'oeuvre en création.

 

Les artistes qui participent au projet sont :

 

Taylan Akdağ, Kerem Ağralıgil, Emine Akbucak, Gonca Gümüşayak, Justin Eccles et Laurel Eccles

 

Pour recevoir plus d'information sur le projet ou l'organisation logistique, contacter : lokomotif.moda@gmail.com

 

Pour nous accompagner dans cette nouvelle aventure et venir passer le weekend ensemble du côté de Sile, merci de réserver votre hébergement directement auprès d'İstanbul Kamp' par mail ou par téléphone- Mme Esin: 532.4551938

http://www.istanbulkamp.com/

 

istanKamp2.jpg

Tag(s) : #Plastik Sanat Vagonu-Wagon des arts plastiques

Partager cet article

Repost 0
Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :